2017 Pictures

 

2017 CATPA Year End Champions
10 Class Year End Individual Champion

Laura Kokesch

10 Class Year End Individual Reserve

Lena Houghton

10 Class Year End Individual 3rd Place

Bev Mailer

10 Class Year End Team Champion

Laura Kokesch, Lena Houghton, Renee Wellman-Dahl

10 Class Year End Team Reserve

Sharon Schwieger, Chuck McNeil, Jack Richardson

10 Class Year End Team 3rd Place

Bev Mailer, Kathy Cummins, Steve Vallance

7 Class Year End Individual Champion

Bev Mailer

7 Class Year End Individual Reserve

Sharon Schwieger

7 Class Year End Individual 3rd Place

Kathy Cummins

7 Class Year End Team Champion

Rob Kokesch, Kathy Cummins, Dale Lattery

7 Class Year End Team Reserve

Sharon Schwieger, Charmaine Prince, Renee Wellman-Dahl

7 Class Year End Team 3rd Place

Daren & Sharon Schwieger, Jack Richardson

5 Class Year End Individual Champion

Brittany Braun

5 Class Year End Individual Reserve

Bob Norman

5 Class Year End Individual 3rd Place

Shanon Hines

5 Class Year End Team Champion

Vicki Lattery, Brianna Sigouin, Bob Norman

5 Class Year End Team Reserve

Brittany Braun, Donna Norman, Bob Norman

5 Class Year End Team 3rd Place

Steve Vallance, Derrick Sloborda, Dale Lattery

SR Youth Year End Individual Champion

Danielle Sigouin

SR Youth Year End Individual Reserve

Danny Lesage

SR Youth Year End Individual 3rd Place

Brianna Sigouin

SR Youth Year End Team Champions

Brainna Sigouin, Danny Lesage, Danielle Sigouin

JR Youth Year End Individual Champion

Lauren Oblak

JR Youth Year End Individual Reserve

Daryn Lesage

JR Youth Year End Individual 3rd Place

Alex Wildeboer

JR Youth Year End Team Champion

Lauren Oblak, Daryn Lesage

JR Youth Year End Team Reserve

Amy Valentine, Lauren Oblak

JR Youth Year End Team 3rd Place

Lauren Oblak, Alex Wildeboer

2017 CATPA FINALS – August 26th, 2017 
   
10 Class Finals Individual Champion

Jody Riedel

10 Class Finals Individual Reserve

Beau Riedel

7 Class Finals Individual Champion

Sharon Schwieger

7 Class Finals Individual Reserve

Charmaine Prince

5 Class Finals Individual Champion

Becky Metcalfe

5 Class Finals Individual Reserve

Kerry Russell

SR Youth Finals Champion

Tanner Ruby

SR Youth Finals Individual Reserve

Danielle Sigouin

JR Youth Finals Individual Champion

Lauren Oblak

JR Youth Finals Individual Reserve

Teagan Walker

Buckles donated by Don Badry

Buckles donated by Don Badry

Open Class Winners

Ben Thorlakson, Micaela Cheek, Tom Thorlakson

10 Class Winners

Jody Riedel, Sharon & Daren Schwieger

7 Class Winners

Brittany Braun, Charmaine Prince, Mike Sibbald

 

Buckles Donated by Don Badry

5 Class Winners

Kerry Russell, Steve Vallance, Jacob Yasinski

SR Youth Winners

Brianna Sigouin, Danielle Sigouin, Tanner Ruby

JR Youth Winners

Lauren Oblak, Brooklyn Ruby with Shelbie Serniak

July 23rd, 2017 – Bowden
Open Class Winners

Brad Richardson, Jerry Houghtin, Josie Abraham

10 Class Winners

Renee Wellman-Dahl, Lena Houghton, Laura Kokesch

7 Class Winners

Daren Schwieger, Sharon, Jack Richardson

5 Class Winners

Brittany Braun, Shanon Hines, Steve Vallance

JR Youth Winners

Lauren Oblak, Paighton Green with Shelbie Serniak

July 22nd, 2017 – Bowden
Open Class Winners

Jen Fleming, Lena Houghton, Jerry Houghton

10 Class Winners

Lena Houghton, Brad Richardson, Sharon Schwieger

7 Class Winners

Daren Schwieger, Sharon Schwieger, Jack Richardson

 5 Class Winners

Dale Lattery, Jaime Toews, Jim Gilbert

JR Youth Winners

Lauren Oblak, Alex Wildeboer

 

 June 18th, 2017 – Olds
     
Open Class Winners

Laura Kokesch, Bev Mailer, Jen Fleming

10 Class Winners

Brad Richardson, Ellwood Sawby, Jack Richardson

7 Class Winners

Renee Wellman-Dahl, Dave Ruby, Darien Roy

5 Class Winners

Jess Gallant, Jim Gilbert, Leanne Braun-Murray

Junior Youth Winners

Teegan Walker, Lauren Oblak (With – Laura Kokesch)

 June 17th, 2017 – Olds
Open Class Winners

Josie Abraham, Karl McGillicky, Jen Fleming

10 Class Winners

Bill Enticknap, Steve Metcalfe, Brad Richardson

7 Class Winners

Rebecca Kingston, Dale Lattery, Shelbie Serniak

5 Class Winners

Donna Norman, Brittany Braun, Bob Norman

Junior Youth Winners

Brooklyn Ruby, Lauren Oblak (With Laura Kokesch)

May 28th, 2017 – Didsbury
Open Class Winners

Josie Abraham, Jody Riedel, Dave Ruby

10 Class Winners

Jack Richardson, Brad Richardson, Dale Lattery

7 Class Winners

Brianna Siqouin, Sharon Schwieger, Dave Ruby

5 Class Winners

Sharon Schwieger, Brittany Braun, Brianna Sigouin

Junior Youth Winners

Lauren Oblak, Daryn Lesage

May 27th, 2017 – Didsbury
Open Class Winners

Laura Kokesch, Jody Riedel, Chuck McNeil

10 Class Winners

Ron Marcenik, Bill Enticknap, Jack Richardson

7 Class Winners

Jack Richardson, Brittany Braun, Bill Enticknap

 5 Class Winners

Steve Vallance, Brittany Braun, Shanon Hines

 Junior Youth Winners

Teegan Walker, Daryn Lesage

May 7th, 2017 – The Bullpen
Open Class Winners

Jack Richardson, Jerry Houghton, Brad Richardson

10 Class Winners

Jerry Houghton, Laura Kokesch, Chuck McNeil

7 Class Winners

Bev Mailer, Jessica Gallant, Bill Enticknap

5 Class Winners

Brianna Siquin, Vicki Lattery, Bob Norman

Junior Youth Winners

Alex Wildeboer, Teegan Walker

May 6th, 2017 – The Bullpen
 
Open Class Winners

Sharon & Daren Schwieger, Brittany Braun

Ten Class Winners

Bill Enticknap, Kathy Cummings, Steve Vallance

Seven Class Winners

Dale Lattery, Kathy Cummings, Rob Kokesch

   
5 Class Winners

Brianna Siquin, Vicki Lattery, Bob Norman

Junior Youth Winners

Lauren Oblak, Gracie Strelioff-Bobbie (With Larry Huelsman)